укррус

Телефони у Харкові

  • (050) 303-77-90

Дитячі автокрісла - рекомендації по установці

Куди встановити автокрісло

Всі батьки розуміють, що дитину в автомобілі потрібно посадити на найбезпечніше місце. Відповідно виникає питання, а де воно, це місце.

Ще недавно вважалося таким місце позаду водійського крісла. Цю думку грунтувалося на тому, що в аварійній ситуації водій керується тільки своїм інстинктом, вивертає кермо вліво, щоб уберегти від удару себе і при цьому не думає про передньому пасажирові.

Існувало й інша думка, що безпечне місце знаходитися за переднім пасажирським кріслом. Прихильники цієї думки вважають, що водій при лобовому зіткненні не завжди йде від удару вліво, при цьому найменші пошкодження отримує пасажирська сторона.

Жодна з версій не підкріплена статистикою. 


 У червні 2006 року були опубліковані дані дослідження фахівців з університету Буффало. Статистика показала, що найбільш безпечним виявилося середнє заднє місце. Місця ззаду безпечніше на 59-86%, ніж передні, а заднє середнє сидіння на 25% безпечніше, ніж бічні. При обробці результатів досліджень враховувалися тип транспортного засобу, вага автомобіля, вік водія і пасажирів, використання підголівників, розгортання подушок безпеки, погодні умови. Середнє заднє сидіння має більший простір, яке при будь-якому зіткненні не «здавлюється». 

Сьогодні заднє середнє сидіння у багатьох моделей автомобілів не найкомфортніший для дорослого пасажира, і є зручним для установки дитячого автокрісла. У деяких моделях автомобілів в спинку середнього сидіння вбудовані розкладні підлокітники. 

Дуже зручно кріпити автокрісло на задньому сидінні, представляє собою «диван». Але якщо в машині три окремих повнорозмірних крісла, це вже дуже комфортно. 

За умови, що машина п'ятимісна рекомендуємо, встановлювати дитячі автокрісла на середньому місці заднього ряду сидінь. Якщо машина семимісна, то на середньому місці середнього ряду сидінь.