Виплати на дитину в Украіні 2020
Виплати на дитину 2020-2021: суми виплат і як оформити в Україні
Сьогодні ми вирішили обговорити тему виплат материнського капіталу в Україні та розповісти молодим батькам, за якою формулою нараховуються виплати, куди і коли звертатися за нарахуваннями.
В Україні щомісячна сума виплат материнського капіталу за першу дитину становить 2083 грн. Цих грошей недостатньо навіть покрити витрати на підгузники і дитяче харчування. Частина молодят в Україні свідомо не реєструє шлюб офіційно, щоб отримувати матеріальну допомогу на дитину ще й за графою «мати-одиначка». Розмір виплат материнського капіталу в Україні залишається гострою проблемою сімей, які планують дітей.
Які є проекти і розміри виплат
За даними Мінфіну сума виплати за першу дитину в 2020 році дорівнює 52 прожитковим мінімумам, це 100 000 грн. Виплата за другу дитину - 70 прожиткових мінімумів або 134 615 грн, за третю і наступну - 120 прожиткових мінімумів або 230 769 грн.
Зміни розміру прожиткового мінімуму ви можете відстежувати тут.
Всі молоді мами, які народили первістка, отримують первинну виплату 25 тисяч гривень, решту суми держава буде виплачувати щомісяця протягом 3 років.
Соціальні виплати одиноким матерям
Посібник для одиноких матерів становить 1 921 гривень для дітей віком до 6 років, 2 395 гривень - у віці 6 до 18 років; 2 270 гривень - для учнів віком від 18 до 23 років.
Відшкодування за програмою «Муніципальна няня»
Держава частково відшкодовує витрати по догляду за дітьми до 3 років. Програму назвали «Муніципальна няня». Нова державна ініціатива вступила в роботу з січня 2019. У 2020 році відшкодування отримали вже 64 тисячі чоловік.
Суть програми в тому, що батьки з дітьми до 3 років можуть найняти няню і компенсувати витрати на оплату її роботи. Учасники ініціативи отримують щомісячну компенсацію в розмірі 1779 гривень.
Проект «економічний паспорт українця»
В Україні розглядають проект громадянства для новонароджених дітей. На банківський рахунок кожного українця, який народився після 1 січня 2021 року планують розподіляти 1% від реалізації всіх корисних копалин. Подібна система давно діє, наприклад, в ОАЕ.
Як оформити виплату
Для початку виплати батьки подають заяву до органу соціального захисту. Щоб уникнути конфузів з документами, рекомендуємо перед походом до Пенсійного фонду уточнювати перелік документів. Заяви з місцем проживання дитини та копій свідоцтва про народження може бути недостатньо.
Якщо немає часу - подайте заяву на нарахування онлайн. Зробити це можна в електронній формі за допомогою сервісу «єМалятко». Комплексна послуга без черг вирішує 10 питань: офіційна державна реєстрація народження, місця проживання, номера платника податків та інші. До речі, першими батьками сервісу стала пара в Харківському міському перинатальному центрі.
Як за кордоном
У кожній країні ситуація з виплатами при народженні та утриманні дитини різна. Розмір материнського капіталу не залежить безпосередньо від обсягів прожиткового мінімуму та індексації.
У США материнський капітал відсутній, як і допомоги на дітей. Для соціальної підтримки органи влади передбачили податкові пільги - близько 1000 доларів за одну дитину в рік.
У Великобританії замість материнського капіталу нараховуються регулярні допомоги. Зі збільшенням числа дітей розмір виплати стає менше, що незвично для нашого українського менталітету. Щомісячна допомога на першу дитину дорівнює 100 євро, а на наступних - по 70 євро. Не густо, якщо враховувати мінімальну оплату праці в розмірі 1200 євро.
У Швейцарії поняття «материнський капітал» теж немає. Матеріальна допомога на дитину залежить від адміністративно-територіальної одиниці - кантони. Аналітики компанії Budgetberatung Schweiz показали статистику, що в середньому на новонародженого подружжя витрачають близько 300-400 франків на місяць.
Ізраїль. Материнський капітал менший за прожитковий мінімум, молода мама має право на 3 місяці декрету, включаючи час до і після пологів.
Обговорення цієї та інших тем ви знайдете на нашій сторінці Instagram .
З турботою, ваш Baby Service.
- Підбираємо розвиваючі іграшки за віком
- Заколисуючі центри - матусіни помічники
- Працюючі спортивні гуртки, секції, танці, басейни для дітей у Харкові, у 2023 році
- Центри раннього розвитку, заняття для дітей у Харкові, у 2023-2024 році
- Коляска для подорожів з новонародженим
- Прокат дитячих товарів в Харкові - що, кому і коли може знадобитися?
- У відпустку з дитиною!